Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Projekt „Zatrzymaj aborcję” odłożony

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny na środowym posiedzeniu ponownie nie zajęła się projektem obywatelskiej inicjatywy „Zatrzymaj aborcję”. Wniosek o rozszerzenie porządku obraz złożył poseł Jan Klawiter, ale jego propozycja została odrzucona. Za przyjęciem wniosku o włączenie projektu do porządku obrad głosowała jedna osoba, przeciwko było 29, a trzy się wstrzymały.

Po otrzymaniu informacji, że komisja nie planuje zająć się projektem, wypowiedzieli się  przedstawiciele Fundacji Życie i Rodzina. „Dla nas jest to niezrozumiałe, dlatego że sprawa aborcji jest sprawą najwyższej wagi. Mówimy tutaj o życiu ludzi” – powiedział KAI Jacek Januszewski z Fundacji.

Na pytanie, czy opóźnianie procedowania projektu nie jest spowodowane oczekiwaniem na wydanie orzeczenia przez Trybunał Konstytucyjny, gdzie został złożony poselski wniosek o stwierdzenie niezgodności przesłanki eugenicznej z Konstytucją, Januszewski stwierdził: „Nie wiemy, ile jeszcze możemy czekać na orzeczenie Trybunału. Kiedy w Hiszpanii wprowadzono aborcję na życzenie, obrońcy życia też złożyli wniosek do tamtejszego Trybunału i od ośmiu lat czeka on na rozpatrzenie. Nie chcemy takiej sytuacji”.

Głosowanie skomentowała także na Twitterze Kaja Godek, inicjatorka projektu „Zatrzymaj aborcję”. „Komisja Polityki Społ. i Rodziny utrzymuje w prawie zabijanie chorych dzieci i odpowiada za śmierć 3 maluchów dziennie” – napisała.
„Zatrzymaj aborcję” ma jeden postulat – wykreślenie aborcji eugenicznej z polskiego prawa, czyli możliwości zabijania dziecka ze względu na podejrzenie choroby lub niepełnosprawności. Na mocy tego zapisu zabija się 95 proc. dzieci poczętych w polskich szpitalach.

Za projektem ustawy „Zatrzymaj aborcję” podpisało się 870 tys. obywateli. Natomiast kilkudziesięciu dziennikarzy i przedstawicieli mediów wystosowało list otwarty, stanowczo wzywający polityków do przyjęcia ustawy, która ograniczy „eksterminację Polaków postrzeganych jako >niedoskonali<”.

Przypominamy, że zgłoszony przez Komitet Inicjatywy Obywatelskiej „Zatrzymaj aborcję” projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży Sejm skierował do dalszych prac w komisji 10 stycznia. W marcu projekt uzyskał pozytywną rekomendację sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Biuro Analiz Sejmowych także wydało swoją opinię.

[Na podstawie serwisu informacyjnego eKAI via Deon - 12.04.2018 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (mvictor) - FP

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!


Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe

 googlepluslogo1
materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag