Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Nowe założenia duszpasterstwa narzeczonych

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Niemieccy biskupi chcą pogłębić przygotowanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa. Życie pokazało, że krótkie spotkanie gdzieś na plebanii nie wystarcza, biorąc pod uwagę monogamiczny związek na całe życie. W specjalnej ulotce dla duszpasterzy biskupi nawiązują do adhortacji „Amoris Laetitia”, w której Papież Franciszek wskazał na potrzebę poprawy duszpasterskiego przygotowania narzeczonych, którzy zdecydowali się na małżeństwo sakramentalne.

W styczniu 2017 r. niemieccy biskupi wydali dokument, w którym zapraszali do poprawy duszpasterstwa narzeczonych. Teraz w krótkiej ulotce podają konkretne wskazówki. Jak stwierdził przewodniczący komisji rodziny w tamtejszym episkopacie, abp Heiner Koch, „solidne przygotowanie do małżeństwa jest konieczne, bo w naszym społeczeństwie nie jest już takie oczywiste, że ktoś wchodzi w trwały związek małżeński, a już na pewno nie w trwające przez całe życie małżeństwo chrześcijańskie”.

Zdaniem biskupów, przygotowanie narzeczonych do małżeństwa musi się rozciągać na kilka etapów, a nie skupiać wyłącznie na pojedynczych spotkaniach z kapłanem. Do takiego przygotowania powinny być włączone doświadczone małżeństwa.

W ulotce znajdziemy m.in. krótkie wprowadzenie teologiczne w znaczenie sakramentu małżeństwa i wymiar cielesności mężczyzny i kobiety. Biskupi podkreślają, że małżeństwo musi być otwarte na nowe życie, a „publiczne wyznanie gotowości przyjęcia dzieci, którymi chce małżonków obdarzyć Bóg, należy do istoty chrześcijańskiego małżeństwa”.

Biskupi zalecają też stosowanie naturalnych metod rozpoznawania płodności i planowania rodziny. Odpowiedzialne rodzicielstwo to coś więcej niż regulacja urodzin. Chodzi o wzajemny szacunek małżonków. „Droga naturalnego planowania rodziny uwzględnia ten wymiar. Jest ona bardziej życiową postawą, niż metodą” - piszą biskupi.

„Główne założenia duszpasterstwa narzeczonych” mają być podstawą do przygotowania odpowiednich programów w diecezjach i parafiach w Niemczech.

[Na podstawie serwisu informacyjnego Vatican News/ PL – 08.05.2018 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (earl53) - FP

 
Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!


Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe

 googlepluslogo1
materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3
wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag