Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

Jakość cywilizacji zależy od tego, jak traktuje się najsłabszych

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Co stanowi kryterium rzeczywistego poszanowania praw człowieka? Jakość cywilizacji, zależy od tego, jak traktuje się najsłabszych: poczęte dzieci, starców, ubogich, osoby z niepełnosprawnością, a przez to, czy daje się im miejsce w życiu społecznym.

Podczas kolejnego dnia siedemdziesiątej trzeciej sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku przewodniczący delegacji Stolicy Apostolskiej, abp Paul Gallagher mówił o znaczeniu ONZ dla całego świata oraz jej odpowiedzialności za tworzenie pokojowych i sprawiedliwych społeczeństw - szczególnie w sytuacji, gdy w wielu miejscach na świecie prawo do życia w bezpieczeństwie i wolności jest nadal łamane.

Szef watykańskiej dyplomacji wyraził zaniepokojenie wąską interpretacją prawa do życia. Odmawia się bowiem uznania wartości przyrodzonej oraz godności życia na etapie jego powstawania, rozwoju i u schyłku.

Tworzona jest nowa hierarchia praw człowieka, a godność ludzka jest relatywizowana. Większą godność mają silni i zdrowi, a mniejszą słabi i chorzy. Ta ideologia, obecna w różnych częściach systemu praw człowieka ONZ, prowadzi do wielu nierówności i niesprawiedliwości, które dotykają dzieci w łonach matek, osoby w podeszłym wieku oraz niepełnosprawnych jako stanowiących obciążenie dla społeczeństwa.

Abp Gallagher  podkreślił, że kierunek rozumienia praw człowieka jest sprzeczny z kulturą i tradycją wielu krajów. Pod hasłem praw człowieka promuje się nowe formy kolonizacji ideologicznej. Silny i bogatszy narzuca siłą model życia społeczeństwom biedniejszym i słabiej rozwiniętym gospodarczo.

Szef watykańskiej delegacji wezwał do powstrzymania przemocy oraz eliminowania przyczyn prowadzących do konfliktów i wojen. Podkreślił też równość praw kobiet i mężczyzn oraz prawo do ich pełnego udziału w życiu społecznym. Kobiety doświadczają dyskryminacji w miejscu pracy, zmuszane są do wybierania pomiędzy pracą i rodziną, nieproporcjonalnie cierpią w sytuacjach konfliktowych. Często nie mają dostępu do najbardziej podstawowej opieki medycznej, są porywane i wykorzystywane do prostytucji albo zmuszane do małżeństwa wbrew własnej woli. Czasami odmawia się im nawet prawa do życia za bycie po prostu kobietą.

Integralny rozwój człowieka i równe szanse dla każdego - oto kwintesencja rzeczywistego poszanowania praw człowieka.

[Na podstawie serwisu informacyjnego Vatican News/ PL – 02.10.2018 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (svklimkin) - FP

Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe

 googlepluslogo1
materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag