Human Life International - Polska

Polski serwis pro-life

UNICEF: Dzieci żywą tarczą

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Okrutna rzeczywistość boleśnie dotyka wielu dzieci żyjących w krajach, gdzie toczą się walki. Dzieci są używane jako żywe tarcze, wykorzystywane seksualnie, mordowane lub porywane, aby walczyć w grupach zbrojnych. Z niedowierzaniem czytamy o tym w raporcie Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) za 2018 r.

Jeszcze nigdy dotąd sytuacja przemocy wobec dzieci nie była tak bardzo zła i rozpowszechniona. Andrea Iacomini, rzecznik włoskiego oddziału UNICEF, wskazuje także na okrutny mechanizm, który we współczesnych wojnach dzieci czyni żywą tarczą.

“Dzisiaj mechanizm, który ma zniszczyć dany kraj, wykorzystując do tego ataki na dzieci, niewinnych, bezbronnych, aby stworzyć klimat jeszcze większego napięcia i strachu, stał się prawdziwą i właściwą bronią. Jest więc jasne, że przywódcy światowi nie angażują swojego autorytetu, którym mogliby sprzeciwić się takim okrucieństwom. Wiele razy nawoływaliśmy strony konfliktu, aby zaprzestały tych potworności, do których dochodzi w poczuciu całkowitej bezkarności”.

Jak stwierdza Iacomini, w 2018 r. ta sytuacja jeszcze się pogorszył. „Stąd nasz apel, aby dzieci były zawsze chronione. Trzeba robić jeszcze więcej, aby zapobiegać wojnom, aby położyć kres destrukcyjnym konfliktom, które niszczą ich życie, a nawet, jeżeli wojny będą nadal trwały, nie możemy akceptować, aby ataki były wymierzone także w nie. Trzeba wypracować metody, które zobowiążą walczących do ochrony dzieci”.

W dramatycznym raporcie UNICEF-u czytamy o 870 udokumentowanych zabójstwach dzieci w Syrii, w 9 pierwszych miesiącach ostatniego roku. W Jemenie agenda ta odnotowała przypadku ponad 1,4 tys. dzieci, które w wyniku wojny zostały zamordowane lub ciężko ranne. W Afganistanie spotkało to około 5 tys. dzieci.

Również Europa nie potrafi ochronić swoich dzieci. W wyniku trwających kilka lat we wschodniej Ukrainie działań zbrojnych 400 tys. dzieci żyje w ciągłym zagrożeniu bombardowaniami oraz cierpi z powodu braku podstawowych środków do życia.

[Na podstawie serwisu informacyjnego VaticanNews/PL (P.Pasierbek SJ) – 02.01.2019 r.]

Zdjęcie: MorgueFile (dhester) - FP

Czy chcesz otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie na swojego osobistego e-maila?
Zapisz się!

Twój adres e-mailowy jest u nas bezpieczny, nikomu go nie udostępniamy, ani go nie publikujemy.

Pomoc Rzeczowa

POMOC RZECZOWA3
wiadomosci pro-life

Zapisz się, aby otrzymywać informację internetową na temat obrony życia w kraju i na świecie!


Domy Samotnej Matki w Polsce

Okna Życia w Polsce

artykulOknaZycia

Media społecznościowe

 googlepluslogo1
materialy pro-life
BELKASKLEPIK3
BELKAULOTKI3
BELKAEBOOKI3

wspomoz obrone zycia

1. Przez internet za pośrednictwem PayU (PLN):

_
Kartą płatniczą Visa, MasterCard, albo przelewem online, możesz wspomóc naszą działalność w obronie życia dowolną kwotą.

2. Przez internet za pośrednictwem PayPal:

PayPal (PLN)

PayPal € (Euro)

3. Pobierz przekaz pocztowy (pdf), wydrukuj i wypełniony nadaj na poczcie lub w banku.

4. Wpłać przelewem bankowym na konto:

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia
ul. Jaśkowa Dolina 47/1a
80-286 Gdańsk
Nr rachunku: 05 1240 1242 1111 0000 1587 7356

fromoceantoocean
 
logoFKP 01
 
logo GV
 
duszpasterstworodzinag