Rada Miasta Goldsmith w Teksasie 10 lutego 2021 r. jednogłośnie przyjęła uchwałę o przyłączeniu miasta do sieci Sanktuariów Życia oraz zakazem aborcji w granicach miasta.
Uchwała uznaje, że nienarodzone dzieci są wartościowymi istotami ludzkimi, które zasługują na ochronę na mocy prawa. Zabrania aborcji w granicach miasta i uniemożliwia otwieranie tam placówek aborcyjnych. Rozporządzenie nakłada również kary na osoby wykonujące aborcję za zabójstwo nienarodzonego dziecka, ale nie karze kobiet, które chcą lub dokonują aborcji.
- Ogłaszamy, że Miasto Goldsmith w Teksasie jest miastem Sanktuarium Życia – stwierdza uchwała Rady Miasta. Aborcja w każdym czasie i na każdym etapie ciąży jest uznawana za akt morderstwa… Sąd Najwyższy popełnił błąd w sprawie Roe przeciwko Wade stwierdzając, że kobiety w ciąży mają konstytucyjne prawo do aborcji swoich nienarodzonych dzieci.
Mark Lee Dickson, dyrektor Right to Life we wschodnim Teksasie, przewodniczący inicjatywy Sanktuariów Życia, pogratulował przywódcom miast w Teksasie za priorytetowe traktowanie ochrony każdego ludzkiego życia – zwłaszcza gdy obecnie prezydent Joe Biden stara się zrobić coś przeciwnego.
Administracja Bidena daje jasno do zrozumienia, że zależy im na dostępie do aborcji na życzenie w każdej sytuacji – powiedział. Aborcja to nie jest opieka zdrowotna, ale celowe zabijanie niewinnych ludzi, stworzonych na obraz i podobieństwo Boga – podkreślił.
Zapowiedział również, że dwa kolejne miasta w stanie Teksas prawdopodobnie wkrótce będą głosować o przyłączeniu się do sieci Sanktuariów Życia. – Aborcje mogą zdarzać się gdzieś indziej, ale zgodnie z prawem miasta Goldsmith, jeżeli ktokolwiek dokona zabójstwa dziecka poczętego w granicach miasta, złamie lokalne prawo i poniesie konsekwencje – dodał.
W stanie Teksas następujące miasta weszły do sieci Sanktuariów Życia: Grapeland, New Home, East Mountain, Whiteface, Wells, Big Spring, Rusk, Waskom, Neapol, Joaquin, Tenaha, Gilmer i Westbrook. Omaha również uchwaliło podobne zarządzenie, ale później się wycofało i w to miejsce przyjęło niewykonalną rezolucję.
Mieszkańcy miasta Lubbock również podjęli starania o uchwaleniu ich miasta Sanktuarium Życia w odpowiedzi na ubiegłoroczne działania Planned Parenthood, które otworzyło tam nową placówkę aborcyjną. W listopadzie Rada Miejska miasta Lubbock odrzuciła propozycję uchwały, ale na skutek petycji mieszkańców w maju ma się odbyć głosowanie powszechne i prawdopodobnie projekt ten zostanie przyjęty.
Każde z lokalnych zarządzeń obejmuje zarówno publiczny, jak i prywatny, mechanizm egzekwowania uchwalonego prawa. Zarządzenie na poziomie publicznym nakłada grzywny na aborcjonistę i każdego, kto pomaga przy aborcji w granicach miasta. Problem w tym, że tego publicznego prawa nie można wyegzekwować, dopóki precedens sądowy w sprawie Roe przeciwko Wade nie zostanie unieważniony.
Natychmiastowy jest jednak mechanizm egzekucji prywatnej, który sprawia, że aborcjoniści i ci, którzy im pomagają, ponoszą odpowiedzialność cywilną (odszkodowawczą) wobec każdego żyjącego krewnego abortowanego dziecka, w tym matki, ojca, dziadków, rodzeństwa lub przyrodniego rodzeństwa nienarodzonego dziecka. Oznacza to, że aborcjonista może zostać pozwany za aborcję nienarodzonego dziecka i zapłacić ogromne odszkodowanie.
Aktywiści aborcyjni próbowali powstrzymać działania sieci Sanktuariów Życia, ale w maju ubr. American Civil Liberties Union wycofała pozwy, kwestionujące uchwały siedmiu miast broniących życia poczętych dzieci w stanie Teksas.
Udostępnij tę informację.
Źródło: Life News, opracowanie własne – 12 lutego 2021 r.