Friends HLILogoHLI Human Life International - Polska
Polski serwis pro-life

Inicjatywa Instytutu Benedykta XVI trwa! Polega ona na podjęciu modlitwy o nawrócenie na drogę obrony życia oraz ofiarowaniu symbolicznej roży Nancy Pelosi, Marszałek Izby Reprezentantów w Amerykańskim Kongresie. Kampanię zainicjował abp Salvatore Cordileone z San Francisco. Ma do tego pełne prawo, gdyż Pelosi publicznie deklaruje, że jest katoliczką i pochodzi właśnie z San Francisco.

- Święto Matki Bożej z Guadalupe, patronki nienarodzonych, to odpowiedni dzień, aby wysłać deszcz róż do Marszałek Pelosi – napisał w swoim świadczeniu abp Cordileone. – Każda róża symbolizuje jednego człowieka, który modli się i pości w intencji nawrócenia Nancy Pelosi na Ewangelię Życia – dodał.

Róże są częścią kampanii Róża i Różaniec dla Nancy Pelosi, której organizatorem na prośbę abp. Cordileone jest Instytut Muzyki Sakralnej i Kultu Bożego im. Benedykta XVI.

Kampania ta zachęca katolików do modlitwy i postu w intencji nawrócenia Marszałek Izby Reprezentantów, która ostro, aktywnie i jednoznacznie popiera wszystkie działania proaborcyjne, w tym nową propozycję ustawy O ochronie zdrowia kobiet, mającą na celu zalegalizowanie w USA bezwarunkowej aborcji na żądanie aż do porodu.

Róża Życia jest wysyłana w imieniu każdej osoby, która deklaruje przystąpienie do tej akcji modlitewnej, do polityk, deklarującej się jak katoliczka, a pomimo tego popierającej zabijanie dzieci w łonach matek.

- To właśnie oznacza równość: każde ludzkie życie jest równie święte – powiedział abp Cordileone. – Pani Marszałek Pelosi, my Ciebie otaczamy miłością! Jeszcze nie jest za późno: wybierz życie!

12 grudnia przypada uroczystość Matki Bożej z Guadalupe, patronki nienarodzonych. Objawiła się Ona Indianinowi, św. Juanowi Diego i na znak dla biskupa poleciła mu zebrać przepiękne kastylijskie róże cudownie rosnące na wzgórzu Tepeyac. Ułożyła mu je w tilmie i nakazała zanieść biskupowi. Gdy św. Juan Diego otworzył tilmę przed biskupem, ukazał się na niej cudowny, żywy wizerunek Maryi.

Właśnie w dniu Jej święta przedstawiciele Instytutu Benedykta XVI z siedzibą w San Francisco ułożyli przygotowane róże i modlili się przed Kapitolem Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie.

- Zgodnie z naszym zamiarem, było to spotkanie modlitewne, a nie wiec polityczny – podkreśliła Maggie Gallagher, dyrektor wykonawczy Instytutu Benedykta XVI. Jednocześnie oświadczyła, że zebrane 7700 róż zostało później umieszczonych poza Kapitolem, a nie bezpośrednio w biurze Pelosi, aby uniknąć zarzutu o wywieranie presji w tym miejscu.

- Od uroczystości Matki Bożej z Guadalupe, kolejnych 16 381 katolików podjęło to zobowiązanie – dodała Gallagher. Podkreśliła, że Instytut planuje każdego dnia wysłać do Pelosi kolejne 100 róż, a każdy kwiat reprezentuje katolika, który modli się i pości o jej nawrócenie w sprawie aborcji i ochrony życia.

- Te róże są hojnym, głębokim i widocznym znakiem, że katolicy nie mogą wspierać masowego odbierania niewinnego ludzkiego życia, bez względu na poprawność polityczną, postawy polityków czy sondaże opinii publicznej – podsumował abp Cordileone na Twitterze w poniedziałek 13 grudnia. – To dużo róż! – stwierdził pokazując zdjęcie z Kapitolu w niedzieli.

- Bardzo dziękuję każdej z tych 16 381 osób, które przyłączyły się do ​​tej modlitewnej kampanii – dodał.

Kampania oficjalnie rozpoczęła się 29 września. – W tej sprawie potrzebne jest nawrócenie serc większości naszych przedstawicieli w Kongresie, poczynając od przewodniczącej Izby, Marszałek Nancy Pelosi - powiedział wtedy abp Cordileone.

I dodał: - Marszałek Pelosi czule mówi o swoich dzieciach… Proszę, przyłącz się do nas w modlitwie różańcowej i poście o nawrócenie matczynego serca Marszałek Pelosi i przyjęcie dobra i godności ludzkiego życia nie tylko po urodzeniu, ale także już w łonie matki.

W ciągu pierwszych 48 godzin kampanii swój udział zgłosiło ponad 1000 osób.

Pierwsze róże dotarły do biura Nancy Pelosi w San Francisco w dniu 1 października, w dzień patronalny św. Róży, ale pamiętajmy, że róża jest również symbolem naszej Najświętszej Matki, Najświętszej Maryi Panny, mistycznej Róży – przypomniał arcybiskup.

Więcej informacji TUTAJ

 

Źródło: CNA – Katolicka Agencja Informacyjna USA, opracowanie własne – 14 grudnia 2021 r.