Luksusowe czekoladki z rodzinnej, manufaktury Läderachów są sławne na całym świecie jako produkt szwajcarski najwyższej jakości. Przez ponad 10 lat Läderach dostarczał linii lotniczej Swiss Air małe pudełka tych czekoladek, które wręczano niektórym pasażerom jako wyraz uznania.
Linie lotnicze Swiss Air jednak właśnie ogłosiły, że od kwietnia br. zrywają umowę na dostawę tych czekoladek dla swoich klientów. Przyczyną tej decyzji jest fakt, że właściciel firmy Läderach prowadzi chrześcijańską organizację pro-rodzinną i pro-life, która jest sponsorem szwajcarskich marszy dla życia, regularnie odbywających się w rożnych miastach Szwajcarii. W ubiegłym roku Marsz dla Życia w Zurichu zgromadził 1200 osób.
Jürg Läderach, właściciel firmy produkującej czekoladę, jest prezesem stowarzyszenia „Chrześcijanie Dzisiaj”, a prezes zarządu fabryki czekolady, Johannes Läderach także jest członkiem zarządu tego stowarzyszenia. „Chrześcijanie Dzisiaj” mają swoje siedziby w Szwajcarii i w innych krajach. Na swojej stronie internetowej podkreślają, że rodzina, oparta na trwałym związku małżeńskim kobiety i mężczyzny, stanowi podstawową komórkę społeczną. No i powołują się na Biblię! Ponadto organizacja ta opowiada się za ochroną życia od poczęcia do naturalnej śmierci, wzywa do zaszczepiania wartości chrześcijańskich u dzieci i podkreśla, że rodzice są ich głównymi wychowawcami, a szkoły muszą się z nimi liczyć.
To się nie podoba środowiskom lewicowym. Grupa młodych socjalistów wezwała do bojkotu czekolady Läderach. W październiku lewicowi aktywiści zaatakowali sklep Läderach w szwajcarskiej Bazylei, używając kwasu masłowego. Silny zapach tego kwasu może powodować podrażnienie układu oddechowego, a także nudności i wymioty. Po ataku sklep w Bazylei musiał zostać zamknięty przez dwa dni. Według raportu niemieckiej gazety „Junge Freiheit” podobne ataki miały miejsce w siedmiu innych sklepach. W grudniu homoseksualiści stali przed innym sklepem, przytulając się i całując.
Jedna z głównych organizacji lobbystycznych LBGT w Niemczech stwierdziła: - Jednym ze sposobów protestowania, byłoby na przykład doprowadzenie do sytuacji, że hotele czy restauracje postanowią wyeliminować produkty Läderach z asortymentu towarów i wyraźnie określić przyczynę.
Johannes Läderach, prezes zarządu firmy produkującej luksusową czekoladę, poszedł nawet na duży miting LGBT, aby zapytać, co mają przeciwko niemu. Wyjaśnił tam, że przecież ma prawo mieć inne zdanie na temat małżeństw jednopłciowych czy kwestii, kiedy zaczyna się ludzkie życie, ale to nie znaczy, że jego firma dyskryminuje gejów. Jak widać nic to nie dało!
Zaledwie kilka dni później Swiss Air postanowił zerwać kontrakt. Według artykułu, opublikowanego przez szwajcarski magazyn „Beobachter”, linie lotnicze Swiss Air zatrudniają znaczną liczbę osób LGBT.
Johannes Läderach oświadczył także; - Szwajcarska firma czekolady Läderachów nadal będzie się rozwijać. Są klienci, którzy nie chcą u nas kupować, ale do naszych sklepów przyszli nowi, którzy nas popierają w tej sytuacji i przykro im widząc te ataki. Nasza firma rozszerzyła działalność praktycznie na cały świat. Luksusowe szwajcarskie czekoladki Läderach są dostępne w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Mamy sklepy w Nowym Jorku i w Toronto. Mamy też dobrą współpracę w wielu krajach w Europie, Azji oraz na Bliskim Wschodzie.
Jürg Läderach, założyciel fabryki czekolady oraz współzałożyciel i prezes organizacji „Chrześcijanie dla Prawdy”, która ostatnio zmieniła nazwę na „Chrześcijanie Dzisiaj”, podczas obchodów 25.lecia tej organizacji w 2017 roku powiedział: W latach 90. ogólny upadek moralności trwał już praktycznie na całym świecie. Niewielka grupa młodych mężczyzn i kobiet poczuła się zmuszona, aby bronić wartości chrześcijańskich w polityce i społeczeństwie. I dodał: Była to konieczność promowania wartości biblijnych w sposób bezstronny i ponad wyznaniowy. Nasza organizacja powstała najpierw w Południowej Afryce, później w 1992 roku w Europie. Prawie równocześnie powstały też organizacje w Niemczech, Francji, Belgii, Holandii oraz w Szwajcarii. Kontynuujemy naszą pracę.
Źródło: LifeSiteNews, opracowanie własne – 31 stycznia 2020 r.