W środę 20 września Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło niewiążącą deklarację, która zgodnie z zamierzeniem miała wzmocnić współpracę i koordynację pomiędzy narodami, aby lepiej zapobiegać pandemiom, przygotowywać się i reagować na nie.
Eksperci jednak stwierdzają, że w przyjętej deklaracji są ukryte odniesienia, które nie mają nic wspólnego z zapobieganiem pandemiom, w tym język promujący wyrażenia językowe służące promowaniu aborcji, ideologii gender oraz cenzurowaniu wypowiedzi.
We wstępie do deklaracji stwierdza się, że jej celem jest wdrożenie spójnych i solidnych działań krajowych, regionalnych i globalnych, opartych na nauce i potrzebie priorytetowego traktowania równości i poszanowania praw człowieka, w celu wzmocnienia zapobiegania pandemii, gotowości i systemu reagowania. Jednak w 52. akapicie, w 13-stronicowym dokumencie, pojawia się wiele odniesień do zdrowia reprodukcyjnego i praw seksualnych, czyli powszechnie stosowanych eufemizmów określających tzw. prawa do aborcji:
Zapewnić do roku 2030 powszechny dostęp do usług w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego, w tym usług w zakresie planowania rodziny, informacji i edukacji, a także włączenia zdrowia reprodukcyjnego do krajowych strategii i programów, co ma zasadnicze znaczenie dla osiągnięcia powszechnej opieki zdrowotnej, jednocześnie potwierdzając zobowiązania do zapewnienia powszechnego dostępu do zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego oraz praw reprodukcyjnych zgodnie z programem działania Międzynarodowej Konferencji na temat Ludności i Rozwoju oraz z Pekińską Platformą Działania, a także dokumentami końcowymi ich konferencji przeglądowych.
Wspomóż obronę życia
W innym miejscu deklaracja wydaje się odnosić do trzymania się kontrowersyjnych idei opartych na ideologii gender, a także rzekomej różnicy w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn:
Par. 48. Wspierać zapewnianie odpowiedniego wynagrodzenia, zasobów i szkoleń pracownikom służby zdrowia, zwłaszcza kadrom zazwyczaj niedostatecznie reprezentowanym wśród pracowników służby zdrowia, oraz zapewniać im bezpieczne i godziwe warunki pracy z odpowiednią ochroną, w tym priorytetowym i terminowym dostępem do szczepionek i środków ochrony indywidualnej sprzęt, polityki w miejscu pracy uwzględniające aspekt płci, rozwiązanie problemu niedopłat i różnic w wynagrodzeniach ze względu na płeć, zapewnienie równej płacy za pracę o tej samej wartości oraz ochrona pracowników służby zdrowia, w szczególności kobiet, przed przemocą i molestowaniem, w tym molestowaniem, wyzyskiem i molestowaniem seksualnym.
Jeszcze inna sekcja dotyczy dezinformacji, i mowy nienawiści, nie definiując, jaki rodzaj języka będzie mieścić się w tych kategoriach:
Par. 18. Uznać rolę rządów, organizacji międzynarodowych, społeczeństwa obywatelskiego, organizacji pozarządowych, organizacji społecznych, przywódców religijnych i organizacji wyznaniowych, środowiska akademickiego, tekst końcowy PGA na dzień 1 września 2023 r., fundacji pomocowych, sektora prywatnego oraz gotowości na wypadek pandemii, zapobiegania i sieci reagowania w budowaniu zaufania, podnoszeniu świadomości społecznej i przeciwdziałaniu dezinformacji i mowie nienawiści na temat zdrowia, w tym za pośrednictwem podstawowej opieki zdrowotnej.
Eksperci zwracają uwagę, że użyty język wskazuje, że urzędnicy ONZ wykorzystują pandemię jako okazję do włączenia szerokiego zestawu lewicowych polityk społecznych do przyszłego traktatu.
Ta [deklaracja] stanowi plan działania dotyczący tego, co wspiera ONZ i jej agencje – stwierdził w wywiadzie dla The Washington Stand Chris Gacek, starszy specjalista ds. regulacyjnych w Family Research Council. – Dokument ten zawiera wszystko. … Co tutaj robi „różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn” w reakcji na pandemię? To lista życzeń socjalizmu i całej jego polityki społecznej.
Chris Gacek zauważył też, że jest to podstawa olbrzymiego nacisku w takich kwestiach, jak międzynarodowe regulacje w zakresie zdrowia, proponowane przez WHO oraz przygotowywany traktat dotyczący pandemii.
Tego samego dnia, w którym opublikowano deklarację Zgromadzenia Ogólnego, WHO przyjęła ją z zadowoleniem, stwierdzając, że ustala ona liczne wymogi, których państwa członkowskie muszą przestrzegać. Już wcześniej WHO wskazywała, że zamierza ustanowić platformę globalnego zarządzania poprzez opiekę zdrowotną, jak opisała była kongresmenka Michele Bachmann.
Chris Gacek zauważył również, że ta deklaracja została uchwalona w sposób wysoce nietypowy ze względu na fakt, że wiele narodów zastrzegło, że wyrazi swoją opinię, jeżeli zostanie ona poddana formalnemu głosowaniu. – Głosowania w ogóle nie było! – wyjaśnił.
- Ludzie odnoszą wrażenie, że ten dokument przeszedł. Zwykle oznacza to, że na Zgromadzeniu Ogólnym odbyło się głosowanie imienne, ale tym razem nie było konsensusu.
Jak donosi The Defender, zastosowano procedurę milczenia, tak aby żaden kraj nie mógł być postrzegany jako faktycznie sprzeciwiający się temu zapisowi deklaracji. – Oznacza to, że państwa, które nie zabiorą głosu, [będą] uznawane za popierające tekst.
W deklaracji wyraźnie stwierdzono, że celem ONZ jest wdrożenie nakreślonych celów polityki do 2030 roku. Następny krok prawdopodobnie nastąpi w Genewie w maju przyszłego roku, kiedy ta deklaracja może stać się sformalizowanym traktatem.
Arielle Del Turco, dyrektorka Centrum Wolności Religijnej Family Research Council (FRC), bez ogródek stwierdza, co ONZ i WHO starają się zrobić poprzez tę deklarację:
- Postępowe siły, które uwielbiają aborcję, wykorzystają każdą możliwość, aby wspierać swój śmiercionośny program. (...) Aktywiści wykorzystują deklarację o gotowości na pandemię, aby zapewnić „powszechny dostęp do usług opieki zdrowotnej w zakresie zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego”. Jak wiemy, oznacza to powszechny ekspansjonizm aborcyjny. Wywieranie nacisku na kraje, aby rozszerzyły aborcję pod pozorem reakcji na przyszłe pandemie, jest niebezpieczne i obelżywe. (...) Lewica raz po raz dostosowuje programy, które rzekomo mają ratować życie, chętnie wykorzystując je jako narzędzia do odbierania życia poprzez aborcję – kontynuowała Del Turco.
Źródło: Life News, opracowanie własne – 22 września 2023 r.