Czerwcowe wybory w Meksyku, które mają się odbyć 6 czerwca br., zadecydują o przywództwie w Izbie Deputowanych, a od tego będzie zależało czy Meksyk podtrzyma ochronę życia poczętych dzieci w kontekście wielkiej batalii, która obecnie się tam toczy.
Meksyk znajduje się pod silnym „ostrzałem” aktywistów aborcyjnych, którzy napuszczają młode kobiety do organizowania niezwykle agresywnych protestów. Potężna presja jest także wywierana na polu międzynarodowym pod kierunkiem ONZ i obecnego pro-aborcyjnego prezydenta USA Joe Bidena. Jest to kraj wiodący, który stanowi przykład dla wszystkich państw Ameryki Łacińskiej, więc zwycięstwo zwolenników aborcji miałoby wielkie znaczenie dla aborcyjnej kampanii w całym tym regionie.
Obecnie meksykańskie stany (regiony) mają prawo do własnego ustawodawstwa w dziedzinie ochrony nienarodzonych dzieci. Większość z nich nadal chroni życie, ale feministyczne ataki wszędzie się pojawiają. Aborcja na życzenie do 12 tygodnia ciąży jest dozwolona tylko w samym Mieście Meksyk i w stanie Oaxaca.
Więcej informacji na temat obrony życia w Meksyku TUTAJ
W okresie przedwyborczym biskupi Kościoła katolickiego w Meksyku zwrócili się do wyborców z wezwaniem, aby w głosowaniu stanęli w obronie nienarodzonych dzieci,
Breitbart informuje, że Archidiecezja Miasta Meksyk opublikowała informator dla wyborców, który zachęca katolików do potraktowania świętości życia jako najwyższego priorytetu.
Napisano w nim: Wyborca katolicki ma wiele spraw do promowania i obrony, ale w pierwszej kolejności kwestie związane z obroną życia, rodziny i wolności religijnej są podstawą do podjęcia wyborczej decyzji. To są pierwsze i podstawowe testy, które kandydat powinien zdać, aby uzyskać nasze głosy. (...) W obecnych czasach nie można zajmować neutralnego stanowiska w sprawie poszanowania życia, rodziny i wolności religijnej. Należy wspierać tych, którzy zajmują jasne stanowisko w sprawie obrony życia każdego człowieka.
Archidiecezja stanu Nowy Meksyk poprosiła katolików, aby podczas głosowania wzięli pod uwagę bezpieczeństwo i dobro przyszłych pokoleń. – Nasza decyzja będzie miała konsekwencje dla przyszłości całej naszej społeczności. (...) Jeżeli kandydat odmówi zajmowania się kwestiami obrony życia i rodziny lub będzie unikał wyrażenia swojego stanowiska w tych sprawach, rodzi to uzasadnione wątpliwości, ponieważ można przypuszczać, że w przypadku wyboru osoba ta podczas sprawowania swojego urzędu również powstrzyma się od zajęcia się tak ważnymi sprawami. Dopiero wówczas, gdy kandydat wspiera życie, rodzinę i wolność wyznania, katolicy powinni brać pod uwagę jego postawę w innych sprawach społecznych, jak bezpieczeństwo publiczne, edukacja, opieka zdrowotna i szacunek dla instytucji państwa - stwierdza instrukcja.
Opracowanie biskupów zauważa również, że te ważne kwestie społeczne można rozwiązywać w całkowicie różny sposób. W minionym roku Meksyk był świadkiem fali wandalizmu i przemocy zwolenników aborcji. Latem 2020 roku kilka katolickich kościołów w Veracruz zostało sprofanowanych za pomocą symboli proaborcyjnych i anarchistycznych, o czym informowała Katolicka Agencja Informacyjna. Kilka miesięcy wcześniej pięć innych kościołów również zostało sprofanowanych za pomocą zwrotów proaborcyjnych, np. trzymaj różaniec z daleka od naszych jajników.
W marcu 2020 roku pokazano film, jak proaborcyjne feministki próbują włamać się do kościoła, w którym modlą się rodziny z małymi dziećmi, które się tam schroniły. Działo się to podczas protestu z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.
Więcej informacji TUTAJ
We wrześniu ubr. proaborcyjne feministki rzucały koktajlami Mołotowa w policję i rozbijały szyby w centrum miasta podczas protestu w ramach Międzynarodowego Dnia Bezpiecznej Aborcji.
Więcej informacji TUTAJ
Udostępnij tę historię:
Źródło: Life News, opracowanie własne – 12 kwietnia 2021 r.